Fotbalová sobota v Českém Dubu

V sobotu se v domácím areálu představili téměř všechny kategorie našeho Mládežnického fotbalového klubu. V dopoledním turnaji se výsledkově moc nedařilo naší starší přípravce, přes prohrané zápasy jsme několik golů dali a předvedli i několik hezkých akcí. v  odpoledním nabitém programu pokračovala na travnatém hřišti mladší přípravka, která po horším vstupu do turnaje své výkony postupně zlepšovala a druhý zápas skončil remízou a třetí výhrou, golů padalo hodně a všichni si odnesli zaslouženou odměnu. Trenér Michal Jíra sice nebyl úplně spokojený, ale na klucích je objektivně vidět zlepšení a herní progres.

Souběžně na umělé trávě probíhal turnaj 3 + 0 našich nejmenších. Jde spíš o to, aby si kluci zvykali na herní prostředí, dávali goly a seznamovali se postupně s atmosférou zápasů a turnajů, což se povedlo a kluci si po turnaji opět odnesli zaslouženou odměnu a pozitivní prožitky.

Posledním utkáním nabitého dne byl zápas starších žáků proti jabloneckému Mšenu. Hosté byli tentokrát lepším týmem a po našich chybách jsme inkasovali zbytečné goly a celkové skore 1:7 je až příliš kruté.

Mladší žáci po čtvrteční těsné prohře s Hejnicemi, v které jsme měli blízko i k vítězství zajížděli v neděli k nejlepšímu týmu soutěže Dívkám ze Slovanu a Krásné Studánky a bohužel překvapení se nekonalo a v okleštěné sestavě jsme prohráli 12:0. Nutno říct, že v této kategorii nastupujeme s mladšími hráči a kluci se herně zlepšují a bohužel nás v této kategorii je stále málo a další mladší hráče nechceme posunovat, takže čekáme na další rok kde bychom měli být výsledkově úspěšnější.